מאמן העונה בליגת ווינר סל: אורן אהרוני

שחקן העבר בן ה-48 חזר לקווים בליגה הבכירה אחרי למעלה מעשור והצעיד את בני "Ofek Dist" הרצליה לעונה הטובה בתולדותיה עם גביע והעפלה לגמר הפלייאוף

03/06/2022

אורן אהרוני לא היה יכול לחלום על קאמבק מוצלח יותר לליגת ווינר סל: העפלה ראשונה בהיסטוריה של בני "Ofek Dist" הרצליה לגמר הפלייאוף, זכייה מרשימה מאוד בגביע המדינה וכעת גם תואר מאמן העונה. שחקן העבר בן ה-48 קיבל את התואר על פי בחירתם של גולשי וגולשות אתר המנהלת, שאר הקולגות המאמנים בליגה ופאנל התקשורת. הוא הקדים במשאל המשולב את ברק פלג מהפועל "נופר אנרגיה" גליל עליון ואת גיא קפלן מהפועל גלבוע/גליל. את הפרס העניקו לו מר חילי טרופר, שר התרבות והספורט והגברת הילה בזיזינסקי, סמנכ"לית שיווק וקמעונאות של הטוטו.

אחרי עשור במחלקת הנוער של מכבי ת"א, במהלכו עבד לתקופה קצרה גם כמאמן בוגרים בעירוני ר"ג מהליגה הלאומית, אהרוני חזר לקידמת הבמה בקיץ. בהכנה עוד לא היה ברור לאן פני הקבוצה, אבל שני שינויים בשלהי הפגרה שהנחיתו בארץ את קווינטון הוקר וכריס באב, עזרו לה להתייצב אחרי תוצאות לא מרשימות במשחקי האימון והצעידו אותה לפתיחה של שלושה ניצחונות רצופים.


צילומים: עודד קרני

זה היה רק הסיפתח כאמור: הרצליה תקעה יתד בצמרת בשלב מוקדם, נשארה שם לאורך כל הדרך ואחרי שהניפה את גביע המדינה בפברואר, הייתה בתמונת המקום הראשון עד שלהי הבית העליון – על אף מספר פציעות ושינויים כפויים, כמו למשל צירופו של די.ג'יי קופר לתקופה בה הוקר הושבת בשל פציעה. הכחולים-לבנים מהשרון המשיכו את התנופה בפלייאוף ואחרי הסוויפ הראשון בתולדותיהם, ביצעו מהפך גדול מול מכבי "Playtika" ת"א בסדרת חצי הגמר.

הקבוצה של אהרוני שיחקה כדורסל פשוט ונכון בשלבים ארוכים, כשהיא הולכת ליתרונות היחסיים שלה, בין אם זה צ'ינאנו אונואקו מתחת לסלים, כריס באב מעבר לקשת או היכולת של אנדי ואן וליט לשחק גם בפנים וגם מבחוץ. המאמן גם קיבל תרומה משמעותית משחקני ספסל כמו שון דאוסון שידע להתעלות ברגעים הנכונים, מוריס קמפ שההגעה שלו באמצע העונה הוסיפה הרבה עומק והקפטן יאיר קרביץ, שהשכיל לתרום הרבה גם בימים בהם מיעט לקלוע. כעת, החבורה ממבצר היובל חולמת על דאבל היסטורי - והיא רחוקה רק שני ניצחונות משם.

גם מוריס קמפ ממשיך במחזיקת הגביע

גם מוריס קמפ ממשיך במחזיקת הגביע

13/06/2022
צפו: הפלייאוף הנפלא של מוריס קמפ

צפו: הפלייאוף הנפלא של מוריס קמפ

12/06/2022
ממשיכים ביחד: קווינטון הוקר האריך את חוזהו בקבוצה

ממשיכים ביחד: קווינטון הוקר האריך את חוזהו בקבוצה

07/06/2022