יורופקאפ: נקבעו היריבות של הישראליות

גליל תפגוש את ליידן, גראבלין ועולה מהמוקדמות, נס ציונה עשויה לפגוש את ברינדיסי אם לא תעפיל לליגת האלופות. הרצליה במוקדמות נגד קורמנד ופמאגוסטה

08/08/2023

הגרלת משחקי המוקדמות והעונה הרגילה של היורופקאפ לעונת המשחקים 2023-2024 נערכה היום (שלישי) במינכן, בהשתתפות שתי הנציגות הישראליות: הפועל "נופר" גליל עליון שהוגרלה ישירות לשלב הבתים ובני הרצליה שתנסה לצלוח את טורניר המוקדמות. אליהן עשויה להצטרף קבוצה שלישית, עירוני "חי מוטורס" נס ציונה, אם לא תעפיל לליגת האלופות דרך המוקדמות.
 
לעונה התשיעית של המפעל נרשמו 35 קבוצות מ-23 התאחדויות ברחבי אירופה, כאשר אליהן יצטרפו לכל היותר 20 קבוצות שינשרו ממוקדמות ליגת האלופות. משחקי המוקדמות של היורופקאפ חולקו לשבעה טורנירים: שישה מהם עם 3 קבוצות כל אחד והשביעי עם 4 קבוצות. המנצחת בכל טורניר תעפיל לשלב הבתים, כאשר ייתכן שאליה יצטרפו חלק מהסגניות כ"לאקי לוזרס", בהתאם לזהות הקבוצות שיגיעו למפעל מליגת האלופות.

הפועל "נופר" גליל עליון הוגרלה לבית אחד עם ליידן ההולנדית, גראבלין הצרפתית ועולה מהמוקדמות שתהיה אחת משלוש הבאות: פארנו האסטונית, טרפצ'ה מקוסובו וטינדסטול מאיסלנד.
 
עירוני "חי מוטורס" נס ציונה תקווה להשתתף בליגת האלופות, אך אם לא תצלח את המוקדמות, היא תפגוש בבית ו' את ברינדיסי האיטלקית, המפסידה מבין קאלב האסטונית לנורשפינג השבדית במוקדמות ליגת האלופות ועולה נוספת מהמוקדמות, שתהיה אחת משלוש הבאות: סראגוסה הספרדית, ימטלנד שתארח את טורניר המוקדמות בשבדיה ופרדוביצה הצ'כית.
 
בני הרצליה תשחק בתחילת אוקטובר במוקדמות היורופקאפ בהונגריה נגד אגיס קורמנד המקומית ונגד אנורת'וסיס פמאגוסטה הקפריסאית. אם תעפיל לשלב הבא מהמקום הראשון, היא תצטרף לבית א' של העונה הרגילה בו ישחקו ספורטינג ליסבון מפורטוגל, בלקן בוטבגראד מבולגריה ואלבא פהרוואר מהונגריה.
 
את טורנירי המוקדמות יארחו קראבנוס (ניקוסיה, קפריסין), פארנו (אסטוניה), קטאיה באסקט (יואנסו, פינלנד), אגיס קורמנד (הונגריה), רבוטניצקי (סקופיה, מקדוניה הצפונית), ימטלנד (אסטרסונד, שבדיה) ומניסה (טורקיה).
 
שלב הבתים הורחב השנה ל-40 קבוצות, שיחולקו לעשרה בתים בני ארבע קבוצות כל אחד. אחרי שישה מחזורים, 10 המדורגות הראשונות בכל בית ו-6 הסגניות הטובות ביותר לשלב הבתים השני. 16 האחרונות יחולקו לארבעה בתים של ארבע קבוצות כל אחד ולאחר שישה מחזורים יעפילו שתי הראשונות מכל בית לרבע הגמר.
 

בתי העונה הרגילה

בית א': ספורטינג ליסבון, בלקן בוטבגראד, אלבא פהרוואר, המנצחת בטורניר מוקדמות ו'
בית ב': אנוויל ולוצלאבק, סיביו, בילבאו, קלדוניה גלדיאטורס
בית ג': קארהו, נושרת ממוקדמות ליגת האלופות, יונאבה, המנצחת בטורניר מוקדמות ה'
בית ד': באחצ'שהיר, מורנאר בר, נימבורק, המנצחת בטורניר מוקדמות א'
בית ה': שתי נושרות ממוקדמות ליגת האלופות, שטרסבורג, המנצחת בטורניר מוקדמות ב'
בית ו': עירוני "חי מוטורס" נס ציונה, ברינדיסי, קאלב/נורשפינג (המפסידה במוקדמות ליגת האלופות), המנצחת בטורניר מוקדמות ז'
בית ז': ליידן, הפועל "נופר" גליל עליון, גראבלין, המנצחת בטורניר מוקדמות ג'
בית ח': דן בוש, ניינרס קמניץ, סטרגראד, באקן/פיה (המפסידה ביניהן)
בית ט': שולה, גטינגן, וארזה, בנפיקה/טביליסי (המפסידה במוקדמות ליגת האלופות)
בית י': אורדאה, לגיה ורשה, לביצה, המנצחת בטורניר מוקדמות ד'
 

טורנירי המוקדמות

בית א' (סקופיה): כרונינגן, רפיד בוקרשט, רבוטניצקי, סבאך
בית ב' (מניסה): פורטו, מניסה, נבז'יס
בית ג' (פארנו): פארנו, טרפצ'ה, טינדסטול
בית ד' (יואנסו): קטאיה, צ'רנומורץ, בוראס
בית ה' (ניקוסיה): קראבנוס, רוסטוק, פניקס 2010
בית ו' (קורמנד): אגיס קורמנד, בני הרצליה, אנורת'וסיס פמאגוסטה
בית ז' (אסטרסונד): סראגוסה, ימטלנד, פרדוביצה
 
אלכסנדר זצ'ביץ' חוזר לבני הרצליה

אלכסנדר זצ'ביץ' חוזר לבני הרצליה

28/02/2024
"אנחנו רואים בסיור הזה שליחות"

"אנחנו רואים בסיור הזה שליחות"

22/02/2024
אחרי 3 נצחונות רצופים: הפסד בית לאילת

אחרי 3 נצחונות רצופים: הפסד בית לאילת

18/02/2024