הרצליה העפילה לשלב הבתים של היורופקאפ

נציגה ישראלית נוספת באירופה: בני הרצליה ניצחה 88:97 את אגיס קורמנד והבטיחה את מקומה בשלב הבתים של היורופקאפ, קרטר הצטיין (צילום: FIBA.BASKETBALL)

05/10/2023  | 21:59
הרצליה פתחה בחמישייה עם: ראיין בוטרייט, כריס באב, ווילי וורקמן, רוברט קרטר ורג'י לינץ'. קורמנד עם: אנטון קוק, קריסטוף טאקאקס, אנדרסון טולברט, מאליק מורגן ומיילס קרטר. המשחק נפתח באופן שקול לחלוטין כששתי הקבוצות רשמו חילופי סלים הדדיים, כאשר טולברט בלט אצל ההונגרים בדקות הפתיחה, בעוד בצד השני, באב פתח נהדר והגיע לשמונה נקודות אישיות תוך קצת יותר משלוש דקות. וורקמן ולינץ' הצליחו לפתוח פער קטן והעלו את קבוצתם ליתרון שבע, אבל טולברט ומורגן דאגו להשאיר את המקומיים קרוב וצימקו את ההפרש לארבע, 16:20. בוטרייט הרחיק עם לייאפ מוצלח, טולברט ענה עם האלי הופ, אך באב המשיך לצלוף מבחוץ והגדיל את היתרון לשמונה. המארחת לחצה מעט על הגז לקראת סוף הרבע והקטינה את הפער לארבע, ובתום הרבע הראשון, 24:28 להרצלייניים.

סל ועבירה של קוק הוריד את הפער לנקודה בלבד בפתיחת הרבע השני, אבל הרצליה בחסות באב הנפלא השלימה ריצת 0:7 מהירה, שגרמה להונגרים להזעיק פסק זמן, כשלוח התוצאות מורה, 27:35. בחזרה ממנו, המקומיים עלו מפוקסים לפרקט והשלימו ריצת 3:10 בהובלת ניקולה דיוגו, אך בוטרייט עצר את הסחף עם שני ג'אמפים רצופים מנגד. טולברט הקטין מהקו, ג'סטין סיימון הגיב עם סל ועבירה, ובצד השני, דיוגו ומורגן צלפו שוב מבחוץ והורידו את ההפרש לנקודה בלבד. עד סוף המחצית בורג שמר על ההובלה אצל ההרצלייניים, ובהפסקה, 46:47 לאורחת.

ההונגרים פתחו טוב את המחצית השנייה ובהובלת מורגן וקוק הפכו את התוצאה, קרטר החזיר את היתרון להרצליה עם ג'אמפ שוט נאה, אבל קוק המשיך את הנדנדה עם שתי צליפות מבחוץ מנגד, שהעלו את המארחת ליתרון חמש, 58:53. קרטר ובוטרייט הוליכו את החבורה בכחול לריצת 4:12 נגדית, שהפכה שוב את התוצאה, טולברט צימק עם לייאפ בצד השני, אך סנדי כהן ענה עם נקודות חשובות, שנתנו להרצליה יתרון נקודה, ובתום שלושה רבעים, 66:67 לכחולים-לבנים.

שלשה של דיוגו החזירה את ההובלה להונגרים בפתיחת הרבע המכריע, אבל קרטר, בוטרייט ובאב ענו במהירות עם שש נקודות משותפות דרך הקו, שהעלו את קבוצתם ליתרון ארבע וגרמו למקומיים להזעיק פסק זמן, 69:73. ביציאה ממנו, קרטר נכנס לזון אדיר והחל לצלוף מכל מקום על הפרקט, כשהשלשה השלישית שלו ברבע חתמה ריצת 3:20 הרצליינית, שקבעה יתרון חמש עשרה, 72:87. לקראת הסף ההונגרים רק מזערו נזקים, אך זה לא שינה דבר ובסיום, 88:97 לחבורה של שמיר.

 
אלכסנדר זצ'ביץ' חוזר לבני הרצליה

אלכסנדר זצ'ביץ' חוזר לבני הרצליה

28/02/2024
"אנחנו רואים בסיור הזה שליחות"

"אנחנו רואים בסיור הזה שליחות"

22/02/2024
אחרי 3 נצחונות רצופים: הפסד בית לאילת

אחרי 3 נצחונות רצופים: הפסד בית לאילת

18/02/2024