"אנחנו רואים בסיור הזה שליחות"

יו"ר המנהלת, ארי שטינברג, לאחר הסיור המיוחד בעוטף של שחקני ושחקניות הליגות הבכירות: "מה שקרה פה אלה זוועות מטורפות שחייבים לדבר עליהן בכל מקום"

22/02/2024
 
שחקני ליגת ווינר סל ושחקניות ליגת אתנה ערכו היום (חמישי) סיור מיוחד בעוטף בעקבות אירועי השבת השחורה ב-7/10 וביוזמת מנהלת הליגה. המשלחת כללה שחקנים ושחקניות מכלל קבוצות הליגות הבכירות, ישראלים וזרים כאחד והיה מותאם גם לדוברי אנגלית, מתוך הבנה שיש חשיבות גדולה בהפצת האירועים הקשים ברחבי העולם.
 
השחקנים והשחקניות התחילו את הסיור במכללת ספיר בסמוך לעיר שדרות שגם כן נפגעה מירי רקטות. במקום התקיימה סקירת אירועי אותה שבת מפי מפקד מחוז דרום, ניצב אמיר כהן שפיקד על הכוחות ברגעים הקשים. "מה שאתם שומעים פה זה לצערי הרב, אירוע ללא מנצחים, יש סיפורי גבורה, דרמה והרבה כאב", פתח את דבריו ניצב כהן, "עבדנו על אוטומט כי זו העבודה שלנו אבל אי אפשר לנתק את הרגש. נראה שיש לנו שריון כי אנחנו על מדים אבל בסופו של יום כולנו בוכים בחדר הלבשה, אל תשכחו את זה".
 
 הסיור, שהיה בליווי צמוד ובשיתוף פעולה של משטרת מחוז דרום, המשיך לקיבוץ בארי, בין הבתים השרופים, בהם התרחשו סיפורי הזוועות, חן קראוניק בן המקום ושחקן כדורסל בעצמו לשעבר, הדריך והסביר על מה שהתרחש בקיבוץ לפי נקודות שונות בקיבוץ וכן שיתף בסיפור הגבורה של משפחתו ובפרט של אביו אריק קראוניק ז"ל שהיה רבש"צ בארי ונפל בקרב על הגנת הקיבוץ.
 
לאחר מכן, הסיור נמשך למיקום שבו התקיימה מסיבת הנובה שגבתה קורבנות רבים ושם שמעו השחקנים והשחקניות את סיפורה של הדר קליין, שניצלה ביחד עם בן זוגה שחר סינגל ואת סיפורו של השוטר רס״ל שגיא אביטבול שהגיע בתפקיד למסיבה ונלחם במחבלים.
 
 "אנחנו רואים בסיור הזה שליחות", אמר יו"ר מנהלת הליגה ארי שטינברג, "היום הזה חשוב לכולנו, הוא חשוב לשחקנים, חשוב לעם ישראל ולכל העולם התרבותי. מה שקרה פה בעוטף אלה היו זוועות מטורפות שחייבים לדבר עליהן בכל מקום. הקפטנים של הקבוצות שידבררו אחרי זה לשחקנים אצלם בקבוצה, והזרים שהגיעו לפה, כולם שגרירים שלנו ולצערי אין כמו מראה עיניים. היה חשוב לשלב כוחות בין מנהלת הליגה לגברים ומנהלת הליגה לנשים, בין ישראלים וזרים כי הטבח הזה לא הבדיל בין אף אחד. אנחנו פה כבני אדם, לפני שאנחנו כדורסלנים".
 
יו"ר מנהלת הנשים, הילה קניסטר בר דוד: "אחד מהרעיונות של היום הזה זה ההסברה הבינלאומית. לצד החששות של השחקניות להגיע לפה ולצד זה שהיו לבטים אם להגיע לשחק פה, חשוב שיראו את זה בעיניים, מה נשים ואנשים עברו וחוו פה. הספורט הישראלי זאת פלטפורמה להסברה בינלאומית, לתת להם להיות חלק מאיתנו ולראות בעיניים, לצד הישראלים והישראליות. אי אפשר לעמוד מול רצח נשים וילדים מול כל מה שקרה פה ולהגיד זה לא קרה, המטרה היא להעביר את הכל הלאה".
 
 עמית שמחון, שחקנה של הפועל "שובל" חיפה, התייחס לסיור והמראות: "קשה מאוד לראות את זה בעיניים. קשה לעכל מה שהלך פה אבל חשוב מאוד שבאנו לפה לראות מה עברו אנשים. אסור לנו לשכוח ואנחנו חייבים להעלות את זה למודעות שכולם יכירו וידעו על הזוועות שעברו פה. זה סופר קשה אבל מאוד חשוב".
 
"היה יום כבד ועוצמתי", סיכם קפטן מכבי "Playtika" תל אביב, ג'ון דיברתולומיאו, "ראיתי דברים שלא ראיתי בחיים וזה היה מאוד חזק וגם קשה. שמענו סיפורים עצובים, אם זה בקיבוץ בארי ואם זה באיזור מסיבת הנובה, סיפורי גבורה ודברים אחרים קשים שאנשים עברו וזה באמת היה חזק מאוד. זה היה חשוב לנו לראות, לדעת יותר ולשמוע עוד על מה שקרה ב-7/10. הרבה דברים השתנו מאז אבל אסור לנו לשכוח".
 
שחקנה של הפועל ירושלים, נועם דוברת הוסיף: "היה מאוד חשוב להגיע היום ולראות את הדברים בעיניים. שמענו על הדברים שקרו בבארי ובמסיבת הנובה ובכלל במקומות בעוטף אבל לבוא ולראות את זה בעיניים זה אחרת. היה חשוב שנגיע ונראה שנעביר את המסר הזה הלאה. אסור לשכוח מה שהמחבלים הארורים האלה עשו לנו ולעם שלנו. אנחנו כאנשי ספורט ציבוריים יכולים לנסות לעשות מה שאפשר בשביל להפיץ את זה למי שנוכל כדי שאנשים ידעו מה שקרה פה".


 
חיפה ניצחה בהרצליה

חיפה ניצחה בהרצליה

15/04/2024
צפו: פרמיירה מבטיחה לברייסון וויליאמס

צפו: פרמיירה מבטיחה לברייסון וויליאמס

11/04/2024
הרצליה הפסידה למכבי ת"א

הרצליה הפסידה למכבי ת"א

07/04/2024