בורדיון העניק להרצליה ניצחון בקונכיה

בני "Ofek Dist" הרצליה השלימה ניצחון כפול על הפועל "אלטשולר שחם" ב"ש/דימונה, 67:73, בזכות 23 נקודות של בורדיון (צילום: יעקב זלדין, בני הרצליה)

11/03/2024

בני "Ofek Dist" הרצליה הגיעה הערב (שני) לקונכיה בתקווה להשלים ניצחון כפול על הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע/דימונה, ולחזור למסלול הניצחונות אחרי שני הפסדים רצופים. בסיומו של משחק שברובו היה צמוד היא הצליחה להשיג את המטרה, עם ניצחון 67:73 שהעלה אותה למאזן 7:11 העונה וביסס אותה בשליש העליון של ליגת ווינר סל. היא עשתה זאת בעיקר הודות להתעלות של פרדריק בורדיון, שעם שש שלשות ו־23 נקודות היה רחוק נקודה אחת משיא הקריירה שלו בליגה.

הרצליה, שבסיבוב הקודם התגברה על מחצית ראשונה חלשה מול באר שבע בזכות שיא קריירה של איתן בורג, הייתה הפעם במשחק מהרגע הראשון. מבול שלשות של שתי הקבוצות בפתיחה לא אפשר לאף אחת מהן לברוח, ולהפסקה ירדה האורחת ביתרון מינימלי. ברבע השלישי היא ראתה את יריבתה רצה 0:12 ועולה ליתרון דו־ספרתי, אך ברבע האחרון השלימה בעצמה ריצת 2:16 בדרך לניצחון. מלבד בורדיון היא הסתייעה בהופעה טובה של אלכסנדר ז'צ'ביץ', שבמשחקו השני בקבוצה שלט מתחת לסלים עם 16 נקודות, וכך גם ב־12 של טיילר סטון וב־11 של בורג. 

באר שבע, במשחקו השני של אורן אהרוני על הקווים, הייתה בשלבים רבים יריבה שווה לקבוצה מהמקום הרביעי בטבלה. אחרי מחצית ראשונה סבירה, בפתח הרבע השלישי היא נהנתה מריצת 0:8 אישית של גרנט שרפילד – שסיים כקלע המוביל בשורותיה עם 14 נקודות – בדרך ליתרון עשר בשיא. איגור קולשוב השאיר אותה במשחק בזמנים קשים עם 11 נקודות כולל שלוש שלשות, כשנטע סגל וגלעד לוי סיימו גם הם בספרות כפולות עם עשר נקודות כל אחד. ג'קינן גאנט התעורר ברבע האחרון בניסיון להעניק למארחת ניצחון יקר, אך לא הצליח למנוע ממנה הפסד רביעי רצוף – שהוריד אותה למאזן 14:4 והותיר אותה אחרונה בטבלה.  

מהלך המשחק
באר שבע פתחה בחמישייה עם גרנט שרפילד, רועי פריצקי, איגור קולשוב, ג'קינן גאנט וג'רוויס וויליאמס, הרצליה עם מרכוס קאר, פרדריק בורדיון, ווילי וורקמן, טיילר סטון ואלכסנדר זצ'ביץ'. כדקה וחצי מהפתיחה קלע סטון את הנקודות הראשונות במשחק עם שלשה, ומנגד העלה פריצקי את המארחת על הלוח בליי־אפ. סטון עם שתיים נוספות המשיך להיות הקלע היחיד בהרצליה, אך שלשות של שרפילד ושל קולשוב קבעו 5:8 לבאר שבע. בורדיון השווה בשלשה משלו, ז'צביץ' העלה את האורחת ליתרון והמטח מעבר לקשת נמשך עם קליעות נוספות של קולשוב ושל סטון – השלשה השלישית של כל אחת מהקבוצות – בדרך ל־11:13 לאורחת. פריצקי דייק רק באחת מן הקו, נטע סגל – שעלה מהספסל – הפך בליי־אפ, אך בורדיון השיב לקבוצתו את היתרון בעוד שלשה. נקודות ראשונות של גלעד לוי שוב קבעו שוויון, רון ציפר הצטרף לחגיגת השלשות בדרך ליתרון 16:19 – אך שלשה שלישית של בורדיון, ולאחר מכן גם סל ועבירה שלו, העלו את הרצליה ל־19:22. לוי ואיתן בורג קלעו כל אחד לזכות קבוצתו, שלשה של סגל מחצי מגרש נקלעה רק אחרי הבאזר – והרצליה סיימה את הרבע ביתרון 21:25. המארחת קלעה ברבע הזה ארבע שלשות משבעה ניסיונות, בעוד האורחת השיגה 5 מ־9 מהטווח – שלוש מהן כאמור של בורדיון, שהגיע ל־12 נקודות כבר ברבע הראשון.


בורדיון. הגיע ל־12 נקודות כבר ברבע הראשון (צילום: יעקב זלדין, בני הרצליה)

הרצליה פתחה את הרבע השני עם ארבע נקודות ללא מענה – שתיים של בורג ושתיים של רג'י לינץ' – ואורן אהרוני הזעיק פסק זמן ראשון בפיגור 21:29. באר שבע חזרה ממנו עם סלים של לוי ופריצקי, והפעם היה זה תורו של דן שמיר לפנות למזכירות. סגל דייק פעמיים מן הקו וצימק את הפיגור של באר שבע ל־29:27 בלבד, לוי עצר את לינץ' בחסימה גדולה – אך בורדיון קלע שלשה רביעית מחמישה ניסיונות והגדיל את יתרון קבוצתו לחמש. גאנט דייק בזריקה אחת מהקו, קולשוב עלה לשלוש משלוש לשלוש – אך סנדי כהן השיב באותה מטבע עם שלשה משלו, וליי־אפ של קאר כבר הוריד את באר שבע לפסק זמן נוסף בפיגור 37:31. ארבע נקודות רצופות של סגל קירבו את באר שבע מרחק שתי נקודות בלבד, והמחצית הסתיימה ביתרון מינימלי של הרצליה – 35:37.
 

קאר עובר את פריצקי. הרצליה לא הצליחה לברוח עד ההפסקה (צילום: יעקב זלדין, בני הרצליה)

שרפילד פתח את המחצית השנייה עם שמונה נקודות רצופות ללא מענה, שהעלו את מאזנו לדו־ספרתי ואת באר שבע ליתרון 37:43. סל של פריצקי ואחד נוסף של שרפילד הגדילו את הריצה ל־0:12 ואת ההפרש לעשר, ובורג עצר את הסחף עם שלשה שהקטינה את הפיגור ל־47:40. קולשוב הגיע גם הוא לספרות כפולות, סטון דייק רק באחת מן הקו אבל אחרי שתי קליעות עונשין מדויקות של בורג הוסיף שלשה שחתכה את ההפרש בחצי – 46:49 לבאר שבע. זצ'ביץ' השלים ריצת 0:8 של הרצליה בדרך לפיגור נקודה, ציפר ובורג קלעו כל אחד נקודה אחת מהקו וז'צ'ביץ' העלה את הרצליה ליתרון בסל ועבירה. שרפילד קלע זריקת עונשין אחת, וגאנט השיב לבאר שבע את היתרון – 52:53 בירידה לרבע האחרון.  


שרפילד משתמש בחסימה של לוי. להט ברבע השלישי בדרך למהפך (צילום: יעקב זלדין, בני הרצליה)

הרבע האחרון נפתח בסל של סנדי כהן שהשיב להרצליה את היתרון, אך גאנט סחט עבירה בלתי־ספורטיבית והשלים ארבע נקודות במהלך. ז'צ'ביץ' עם ארבע נקודות רצופות משלו הגיע לדו־ספרתי וקבע יתרון 57:58, אך גאנט הוסיף להיות הקלע הבלעדי של באר שבע ברבע עם שתי נקודות בחדירה. ז'צ'ביץ' המשיך את נדנדת הסלים, קאר הגדיל את היתרון של האורחת לשלוש – וסל של בורדיון השלים ריצת 0:6 והוריד את באר שבע לפסק זמן בפיגור 64:59. שלשה חמישית של בורדיון העלתה את מאזנו ל־20 נקודות – פי שניים מהממוצע העונתי שלו – וז'צ'ביץ' בשלשה משלו השלים ריצת 2:16 ופתח עבור הרצליה יתרון־דו ספרתי ראשון – 59:70. הטבעה של לוי קטעה את הבצורת, סגל בסל מחצי מרחק הוריד את ההפרש לשבע ופריצקי במתפרצת הקטין ל־70:65 בלבד. קאר נפצע בברכו ונאלץ לרדת לקבלת טיפול, אך בורדיון המשיך את תצוגת השיא עם שלשה שישית שסגרה עניין וקבעה 67:73 בסיום.   


גאנט. התעוררות שלו ברבע האחרון לא הספיקה (צילום: יעקב זלדין, בני הרצליה)
 
הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע/דימונה: שרפילד 14 (3-8 לשתיים, 2-6 לשלוש, 2-5 מהקו), קולשוב 11 (3-4 לשלוש, 1-4 לשתיים), סגל (3-7 מהשדה, 4-4 מהקו, 7 ריבאונדים, 4 אסיסטים) ולוי (5-6 מהשדה) 10 כ"א, פריצקי (4-7 לשתיים, 0-3 לשלוש, 1-3 מהקו, 4 אסיסטים, 3 חטיפות) וגאנט (3-12 מהשדה, 3-4 מהקו, 6 ריבאונדים, 3 חסימות) 9 כ"א, ציפר 4. כן שותפו: וויליאמס ושוכמן.

בני "Ofek Dist" הרצליה: בורדיון 23 (6-9 לשלוש, 2-5 לשתיים, 8 ריבאונדים), זצ'ביץ' 16 (5-7 לשתיים, 1-3 לשלוש, 3-3 מהקו, 8 ריבאונדים), סטון 12 (3-7 לשלוש, 1-4 לשתיים, 9 ריבאונדים, 4 אסיסטים, 7 איבודים), בורג 11 (3-10 מהשדה, 4-5 מהקו), כהן 5 (1-6 לשלוש, 5 אסיסטים), קאר 4 (6 אסיסטים, 4 איבודים), לינץ' 2 (7 ריבאונדים). כן שותפו: וורקמן ומור יוסף.
 
 
חיפה ניצחה בהרצליה

חיפה ניצחה בהרצליה

15/04/2024
צפו: פרמיירה מבטיחה לברייסון וויליאמס

צפו: פרמיירה מבטיחה לברייסון וויליאמס

11/04/2024
הרצליה הפסידה למכבי ת"א

הרצליה הפסידה למכבי ת"א

07/04/2024