מצטיין ינואר-פברואר: קוטי קלארק

הפורוורד הרחיק את בני הרצליה מהתחתית, כשהוא בקושי יורד מהפרקט ומעמיד מספרים נהדרים: "במועדון עשו את ההתאמות הנכונות כדי לייצר קבוצה מנצחת"

05/03/2021

אחת הסיבות לפתיחת העונה הצולעת של בני הרצליה הייתה הפציעה של קוטי קלארק, שהושבת מהמחזורים הראשונים ונזקק למספר שבועות כדי לחזור לעניינים. הסיבה העיקרית להתאוששות שלה היא יכולת השיא של הפורוורד, שבסדרת משחקים גדולים הוציא אותה ממאבקי התחתית ונבחר לשחקן המצטיין של חודשים ינואר ופברואר בליגת ווינר סל, על פי פאנל הבוחרים, המורכב מעיתונאים מכל גופי התקשורת שמסקרים את הליגה. למקום השני במשאל הגיע קינן אוואנס מהפועל "בי-קיור לייזר" חיפה ולשלישי כריס ג'ונס ממכבי "Playtika" ת"א.

מאז שחזר לכשירות, קלארק בקושי נח ורק במשחקו הראשון העונה הוא שותף לפחות מ-35 דקות. בשלושה מארבעת המחזורים האחרונים הוא שיחק 40 דקות ונכון לעכשיו הוא עומד על ממוצע של 37.2 למשחק – יותר מכל שחקן אחר העונה כמובן והנתון הכי גבוה בליגת ווינר סל בתשע השנים האחרונות. בנוסף, הוא מדורג בין עשרת המובילים בליגה במדד, נקודות, ריבאונדים, אסיסטים ואחוזים לשלוש.

בחודשיים האחרונים הוא עשה הכל על הפרקט, קלע באחוזים טובים מכל הטווחים (63% לשתיים, 42% לשלוש ו-76% מהקו) ועם 18.3 נקודות, 6.6 ריבאונדים, 6.1 אסיסטים, 1.9 חטיפות ומדד 24.6 בלמעלה מ-38 דקות למשחק הוביל את העולה החדשה לארבעה ניצחונות ששמו אותה במרחק ביטחון מהקו האדום ובעמדת זינוק נהדרת למאבק הכניסה לפלייאוף.

הפורוורד שהחל את הקריירה המקצוענית שלו בהפועל גליל עליון בלאומית עבר מאז ב-NBA וביורוליג וכעת הוא מבסס את עצמו כאחד הזרים הכי איכותיים בליגה. יותר מפעם אחת לאחרונה הוא פלירטט עם טריפל דאבל, כאשר בניצחון על עירוני נהריה חסר לו אסיסט בודד ובניצחון על הפועל חיפה הוא היה זקוק לעוד 3, אבל בקצב הנוכחי, כנראה שגם את זה הוא עוד ישיג.

"אני מאוד מעריך את ההכרה של הליגה במשחק האישי שלי בחודשיים האחרונים", אמר קלארק, "זה לא מקרי שרמת המשחק שלי עלתה, זה קרה ביחד עם כל הקבוצה, אנחנו בתקופה שהרמה של כולנו עלתה - כדורסל משחקים ביחד כקבוצה כל הדרך. אני רוצה להודות להנהלה של בני הרצליה - אנחנו השחקנים מקבלים כאן כל מה שצריך כדי להצליח, ובמועדון עשו גם את ההתאמות הנכונות במהלך העונה כדי לייצר קבוצה מנצחת.

"תודה לחברים שלי לקבוצה, שביחד אנחנו משחקים באמת כקבוצה אמיתית שכיף להיות חלק ממנה. יש עוד הרבה משחקים לפנינו, ואנחנו מלאים ברצון להמשיך לעבוד קשה ולהמשיך לנצח. וכמו תמיד, בכל רגע אני מעריך ומכיר תודה לאמא שלי שנמצאת בגן עדן ומשגיחה עליי, ומודה לאלוהים ולמשפחה שלי שנותנת לי תכלית ומשמעות".

הרצליה עם ניצחון חשוב בנהריה

הרצליה עם ניצחון חשוב בנהריה

10/05/2021
צפו: חגיגה של גבוהי הרצליה בעין שרה

צפו: חגיגה של גבוהי הרצליה בעין שרה

10/05/2021
הערב: הרצליה יוצאת לנהריה

הערב: הרצליה יוצאת לנהריה

09/05/2021