ברוך הבא להרצליה: צ'ינאנו אונואקו מצטרף לכחולים

הסנטר שכיכב בעונה שעברה בזדאר הקרואטית מצטרף לבני הרצליה. המנהל המקצועי זופי אבדיה: "שחקן פנים שהשאיר חותם בכל מקום ששיחק"

21/07/2021
בני הרצליה הודיעה היום על החתמתו של הסנטר האמריקאי צ'ינאנו אונואקו (2.08, בן 25) לעונה הקרובה. צ'ינאנו הוא סנטר בעל יכולות התקפיות והגנתיות גבוהות שנחשב לחוסם ולריבאונדר מצוין. בשתי העונות האחרונות הוא נבחר לחמישיית העונה של הליגה בה שיחק. צ'ינאנו הוא גם אחיו הצעיר של הסנטר ארינזה אונואקו ששיחק בעבר במכבי תל אביב. אונואקו ידוע גם בשל הטכניקה המיוחדת בה הוא משתמש בזריקות עונשין ("זריקת סבתא") אשר שיפרה את אחוזי הקליעה שלו משם.
 
אונואקו הוא בוגר מכללת לואיוויל במדיה שיחק במשך שנתיים, כשבעונתו השנייה העמיד ממוצעים של 9.9 נקודות, 8.5 ריבאונדים ו-2 חסימות למשחק. לאחר סיום עונתו השנייה נרשם לדראפט ה-NBA ונבחר במקום ה-37 על ידי היוסטון רוקטס. הוא לא הרבה לשחק ברוקטס, וב-2016-2019 שיחק בעיקר בליגת ה-G LEAGUE. בעונת 18/19, האחרונה שלו בליגת הפיתוח שיחק בגרינסבורו סווארם ותרם 13.9 נקודות, 12.4 ריבאונדים, 3.1 אסיסטים ו-1.7 חסימות בממוצע למשחק.
 
בעונת 19/20 שיחק בליגה הקוריאנית בקבוצת וונג'ו פרומי במדיה רשם ממוצעים של 14.3 נקודות, 10.8 ריבאונדים, 2.4 אסיסטים ו-1.5 חסימות למשחק, ונבחר לחמישיית העונה. בעונה שעברה שיחק בזדאר הקרואטית אותה הוביל לזכייה בדאבל הקרואטי עם ממוצעים של 12.3 נקודות ו-7.5 ריבאונדים למשחק, כשהוא נבחר ל-MVP של הגביע הקרואטי, MVP של סדרת הגמר, שחקן העונה ושחקן ההגנה של העונה של הליגה הקרואטית. 
 
המנהל המקצועי, זופי אבדיה: "אני מאוד שמח שהצלחנו לצרף את צ'ינאנו אלינו, הוא שחקן פנים שהשאיר חותם בכל מקום ששיחק, גבוה, חכם ואינטלגנטי כמו שאני אוהב שהיה מאד דומיננטי בכל הקבוצות ששיחק בהן והוביל אותן להצלחות. הוא יהיה אחד השחקנים המרכזיים בקבוצה שמסביבו נוכל לבנות קבוצה חזקה מאד הגנתית והתקפית. ביחד עם שמארקוס שהחתמנו מוקדם יותר אנחנו נהיה קבוצה חזקה מאד בצבע וזאת הייתה אחת המטרות העיקריות שלי בבניית הקבוצה". 
 
מאמן הקבוצה, אורן אהרוני: "אונואקו הוא החתמה משמעותית עבור הקבוצה, מדובר בעוגן התקפי 
והגנתי, שחקן שמאוד רציתי לצרף מתחילת הקיץ ומגיע אלינו אחרי עונה מצוינת שלו בקרואטיה ברמה האישית וגם ברמה הקבוצתית, שחקן שהולך ומתקדם בכל שנה שלו ואני בטוח שנהנה ממנו השנה".
אימון: סיפור של שני מחציות

אימון: סיפור של שני מחציות

22/09/2021
הכנה: בני הרצליה גברה על מכבי ת"א

הכנה: בני הרצליה גברה על מכבי ת"א

16/09/2021
אבדיה: "אין מתכון קבוע להצלחה. אנחנו עובדים מחוץ לקופסה"

אבדיה: "אין מתכון קבוע להצלחה. אנחנו עובדים מחוץ לקופסה"

15/09/2021