הוא חוזר: שון דאוסון חתם בהרצליה

הסווינגמן בן ה-27 מצטרף לכחולים-לבנים מהשרון אחרי שלוש עונות בבדאלונה הספרדית: "מגיע רעב ומלא במוטיבציה במטרה להוביל את המועדון בחזרה לצמרת"

23/08/2021

בני הרצליה הודיעה הבוקר על החתמתו של שון דאוסון לעונה הקרובה. זו תהיה הקדנציה השנייה של הסווינגמן בן ה-27 במועדון, אליו הוא חוזר אחרי שלוש עונות בחובנטוד בדאלונה הספרדית.

"אני רוצה לברך את שון על החזרה שלו לבני הרצליה ולאחל לו קודם כל בריאות והצלחה", אמר המנהל המקצועי, זופר אבדיה, "ההצטרפות של שון לקבוצה שלנו היא הצהרת כוונות לגבי המקום שאנחנו מכוונים ורוצים להגיע אליו השנה – חזרה לצמרת של הכדורסל הישראלי, ואנחנו מצפים משון להוביל את הקבוצה לשם ולהוכיח שמקומו בטופ של הכדורסל הישראלי והאירופי. אנחנו שמחים ששון בחר בנו כקבוצה הבאה שלו ואני מאמין שביחד אנחנו יכולים להשיג דברים מאוד יפים השנה".

"אני מאוד שמח שהצלחנו לצרף את שון לבני הרצליה, שחקן מוכח עם יכולות גבוהות", הוסיף מאמן הקבוצה, אורן אהרוני, "אני מאמין שהוא משלים את הסגל שנבנה פה בצורה טובה מאוד ויאפשר גם לו וגם לקבוצה להציג כדורסל מנצח". דאוסון עצמו אמר: "אני מאוד שמח לחזור לבני הרצליה, מגיע רעב ומלא במוטיבציה לקראת העונה הקרובה במטרה להוביל את המועדון בחזרה לצמרת הכדורסל הישראלי".

דאוסון, בנו של שחקן העבר ג'ו, גדל במחלקת הנוער של מכבי ראשל"צ ובעונת 12/13 עלה לבוגרים. הוא התקדם במהרה במעלה הרוטציה, נבחר לשחקן המשתפר של העונה ב-13/14 ולחמישיית העונה ולשחקן הצעיר המצטיין של העונה כעבור שנה. ב-2016 הוביל את הכתומים לאליפות היסטורית ונבחר לחמישיית המצטיינים השנייה של העונה. עונתו הקודמת בישראל הייתה ב-17/18 במדי בני הרצליה, אז היה הקלע הישראלי המוביל בליגה עם 16.2 נקודות בממוצע.

בשלוש השנים האחרונות הוא שיחק בחובנטוד בדאלונה והתגבר על שתי פציעות קשות. בעונה החולפת הוא בלט ביורוקאפ עם 8.2 נקודות ו-2.6 ריבאונדים למשחק ובליגה הספרדית תרם 3.3 נקודות ב-24 משחקים. הוא נבחן בעבר במדי וושינגטון, ניו אורלינס וברוקלין ונמנה על סגל נבחרת ישראל ביורובאסקט 2015 ו-2017.

אימון: סיפור של שני מחציות

אימון: סיפור של שני מחציות

22/09/2021
הכנה: בני הרצליה גברה על מכבי ת"א

הכנה: בני הרצליה גברה על מכבי ת"א

16/09/2021
אבדיה: "אין מתכון קבוע להצלחה. אנחנו עובדים מחוץ לקופסה"

אבדיה: "אין מתכון קבוע להצלחה. אנחנו עובדים מחוץ לקופסה"

15/09/2021