שחקן הצגה: ג'ייביון המלט חתם בהרצליה

הגארד האמריקאי ג'ייביון המלט מצטרף לבני הרצליה ומשלים את הסגל לעונת 2021/22. זופי אבדיה: "המלט משלים סגל צעיר, אנרגטי, ורעב של שחקנים שבאים להוכיח את עצמם ולתת מעצמם למען הקבוצה ומה שנשאר עכשיו זה לחבר את העסק לקבוצה מנצחת"

26/08/2021
בני הרצליה הודיעה היום (חמישי) על החתמתו של הגארד האמריקאי ג'ייביון המלט (1.93, בן 23) לעונה הקרובה עם אופציה של הקבוצה לעונה נוספת. 
 
המלט הוא בוגר מכללת צפון טקסס (דיוויז'ין 1), במדיה העמיד בעונה שעברה ממוצעים של 15.6 נקודות (37.7% ל-3), 4.5 אסיסטים ו-3.7 ריבאונדים, הוא אחד השחקנים המעוטרים בהיסטוריה של המכללה כשהוא הוביל אותה לזכייה כפולה באליפות קונפרנס ה-USA, להופעה ראשונה בטורניר המכללות מאז 1972 ולניצחון היסטורי ראשון אי פעם בטורניר המכללות. 
 
המלט נחשב לשחקן הטוב ביותר בקונפרנס בשנתיים האחרונות, הוא נבחר לשחקן העונה בשנת 2020, נבחר לחמישיית העונה בעונת 2020 ו-2021, והיה מועמד להיבחר לדראפט בקיץ האחרון אולם לאחר שלא נבחר בדראפט החליט לצאת לאירופה כשבני הרצליה תהיה התחנה הראשונה שלו. 
 
המנהל המקצועי, זופי אבדיה: "המלט הוא קומבו גארד צעיר ומוכשר, שחקן קשוח עם אופי טוב שמגיע מרקע לא קל ובנה את עצמו מלמטה עד למצב שהוא אחד השחקנים הגדולים בתולדות הממכללה שלו. הוא שחקן עם פוטנציאל שיכול להתפתח לשחקן טוב מאד באירופה ואני מקווה שגם אם ייקח לו קצת זמן הוא ישתלב אצלנו בצורה טובה. הוא משלים סגל צעיר, אנרגטי, ורעב של שחקנים שבאים להוכיח את עצמם ולתת מעצמם למען הקבוצה ומה שנשאר עכשיו זה לחבר את העסק לקבוצה מנצחת".
 
מאמן הקבוצה, אורן אהרוני: "חיפשנו שחקן נוסף שיוכל לתת לנו עוד קצת עומק ויצירתיות בעמדות הגארד ואני מאמין שהמלט יוכל למלא את התפקיד בצורה טובה. הוא שחקן צעיר, שנצטרך לעבוד איתו ולעזור לו להתפתח אבל זה בדיוק חלק ממה שאנחנו מכוונים אליו בהרצליה".
 
עם הצטרפותו של המלט לקבוצה, בני הרצליה משלימה את סגל השחקנים שלה לעונת 2021/22. המלט מצטרף לזרים צ'ינאנו אונואקו, אנדי ואן וליט, שא'מרקוס קנדי, קורטני פורטסון ולישראלים שון דאוסון, יאיר קרביץ, דורי סהר, סנדי כהן , דור ענבי, נועם וינברג, עידו פוגל ועומרי קופרמן.
אימון: סיפור של שני מחציות

אימון: סיפור של שני מחציות

22/09/2021
הכנה: בני הרצליה גברה על מכבי ת"א

הכנה: בני הרצליה גברה על מכבי ת"א

16/09/2021
אבדיה: "אין מתכון קבוע להצלחה. אנחנו עובדים מחוץ לקופסה"

אבדיה: "אין מתכון קבוע להצלחה. אנחנו עובדים מחוץ לקופסה"

15/09/2021